Ttnet ebeveyn kilidi


Siz ne düşünüyorsunuz? Yorum yazın!

Çocuğunuzun gece geç saatlerde çevrimiçi olmamasına özen gösterin. Kötü niyetli kişiler mesai saatlerinin dışındaki bu saatlerde genç insanlara daha kolay ulaşarak tuzaklarına düşürmeye çalışabilirler. Çocuğunuzun ve arkadaşlarının çevrimiçi aktivitelerinden haberdar olun.

Ttnet ebeveyn kilidi

Çocuğunuz ile onun çevrimiçi arkadaşları ve aktiviteleri hakkında konuşun Hangi sohbet odalarını veya mesaj tahtalarını ziyaret ettiğini ve kimlerle konuştuğunu bilin. Onları denetlenen ve izlenen sohbet odalarını kullanmaları konusunda teşvik edin, cesaretlendirin. Çocuğunuz ile anlık ileti gönderen programlardaki arkadaş listesi hakkında konuşun, çocuğunuzun yabancılarla konuşup konuşmadığına emin olun.

Çocuğunuzun çevrimiçi tanıştığı bir arkadaşıyla gerçek yaşamda görüşmek isteğini ilk önce sizinle paylaşması konusunda ısrarcı olun. Daha sonra çocuğunuzun görüşmek istediği kişi hakkında bilgi edinmeye çalışın. Güvenli bir kişi olduğuna emin olsanız bile ilk görüşmeye birlikte gitmeniz konusunda onu ikna etmeye çalışın, bunun onun güvenliği için olduğunu açıklayın. Çocuğunuza e-posta, mesaj tahtaları, kayıt formu, kişisel profil veya çevrimiçi yarışmalar yoluyla kişisel bilgilerini sizin haberiniz ve izniniz olmadan asla girmemesini öğretin.

Tertemiz İnternet İçin Aile Koruma Şifresi Programı - www.uskudarevdenevenakliyat.org

Çevrimiçi ortamlarda kendilerini rahatsız veya tehdit eden herhangi bir durum ile karşılaştıklarında bunu sizinle paylaşmaları konusunda teşvik edici olun. Böyle bir durum olduğunda soğukkanlılığınızı koruyun, aksi takdirde sizden bu tarz bir durumda tekrar yardım istemeyeceklerdir. Çevrimiçi pornografi ve sağlıklı cinsellik konularında çocuğunuzla konuşun. İstenmeyen e-postalardan Spam korunmasında yardımcı olun. Çocuğunuzun reklam ve uygun olmayan içeriğe sahip e-posta almasına engel olmak için, e-posta adresini çevrimiçi ortamlarda vermemesini tembih edin, e-posta filtresi kullanmaya teşvik edin.

Benzer yazılar

Çocuğunuzun sıklıkla girdiği web sayfaları hakkında bilgi sahibi olun, bu sitelerin zararlı içerikler içermediğinden emin olun. Çocuğunuzun çevrimiçi ortamda sorumlu olmasını öğretin.

Kısıtlı Mod'u devre dışı bırakma veya etkinleştirme

Çocuğunuzla etik davranışlar hakkında konuşun. İnternet yolu ile başkalarına karşı dedikodu, zarar verici veya tehlike saçıcı davranışlarda bulunmaması gerektiğini öğretin. Kumar ve olası zararları konusunda çocuğunuzla konuşun, kumarın yasal olmayacağını belirtin. Profillerdeki internet sitesi filtrelemelerine ilişkin listeler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu BTK tarafından belirlenmektedir.

TTnet ADSL Aile Koruma Şifresi Kurulum (BEDAVA)

Giriş yaptığınız sitenin seçmiş olduğunuz profilde filtrelenmesi gerektiğini düşünüyorsanız www. Profillerdeki internet sitesi filtrelemelerine ilişkin listeler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK tarafından belirlenmektedir. Şu anda bu şekilde bir sorgulama yapılamamaktadır.

Internetin güvenli kullanımına ilişkin talep ve şikayetler doğrultusunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK tarafından konuyla ilgili düzenleme yapılmıştır. Seçmiş olduğunuz profil ile ilgili kısıtlamaların geçerli olabilmesi için hattınız üzerinden internet bağlantısı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Profil değişikliği bilgilerine erişmek için tıklayınız.


  • whatsapp webden takip.
  • tablette ebeveyn denetimi?
  • socket spy indir.
  • ilköğretim öğrenci takip programı.
  • başkasının whatsapp mesajlarını okumak mümkün mü;
  • android telefondan iphone takip?
  • iphone 6 telefon takip.

Güvenli İnternet Destek Mobil İnternet ve 4. Sayfa Görüntüsü. Güvenli İnternet Nasıl Çalışır? Güvenli İnternet Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim? Seçtiğim profile göre filtreli olması gereken siteyi görebiliyorum.

Ne yapmam gerekiyor? Hangi sitenin hangi profile uygun oldugunu nerden görebilirim? Neden Böyle bir uygulama yapılmasına karar verildi? Profilimi ne sıklıkla değiştirebilirim?

ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi
ttnet ebeveyn kilidi Ttnet ebeveyn kilidi

Related ttnet ebeveyn kilidiCopyright 2020 - All Right Reserved