Ebeveyn internet denetimi


Ebeveyn izni ve Microsoft çocuk hesapları

İnternet yayınlarına 'ebeveyn denetimi' geliyor

Çocuğunuz ile anlık ileti gönderen programlardaki arkadaş listesi hakkında konuşun, çocuğunuzun yabancılarla konuşup konuşmadığına emin olun. Çocuğunuzun çevrimiçi tanıştığı bir arkadaşıyla gerçek yaşamda görüşmek isteğini ilk önce sizinle paylaşması konusunda ısrarcı olun. Daha sonra çocuğunuzun görüşmek istediği kişi hakkında bilgi edinmeye çalışın. Güvenli bir kişi olduğuna emin olsanız bile ilk görüşmeye birlikte gitmeniz konusunda onu ikna etmeye çalışın, bunun onun güvenliği için olduğunu açıklayın. Çocuğunuza e-posta, mesaj tahtaları, kayıt formu, kişisel profil veya çevrimiçi yarışmalar yoluyla kişisel bilgilerini sizin haberiniz ve izniniz olmadan asla girmemesini öğretin.

Çevrimiçi ortamlarda kendilerini rahatsız veya tehdit eden herhangi bir durum ile karşılaştıklarında bunu sizinle paylaşmaları konusunda teşvik edici olun. Böyle bir durum olduğunda soğukkanlılığınızı koruyun, aksi takdirde sizden bu tarz bir durumda tekrar yardım istemeyeceklerdir. Çevrimiçi pornografi ve sağlıklı cinsellik konularında çocuğunuzla konuşun. İstenmeyen e-postalardan Spam korunmasında yardımcı olun.


 • bedava cep telefonu casus program;
 • İnternet yayınlarına 'ebeveyn denetimi' geliyor.
 • iphone yazı tipi değiştirme jailbreaksiz?
 • Best Parental Control App | Lilu.
 • Güvenli İnternet ile Ebeveyn Kontrol & Konum Takip.

Çocuğunuzun reklam ve uygun olmayan içeriğe sahip e-posta almasına engel olmak için, e-posta adresini çevrimiçi ortamlarda vermemesini tembih edin, e-posta filtresi kullanmaya teşvik edin. Çocuğunuzun sıklıkla girdiği web sayfaları hakkında bilgi sahibi olun, bu sitelerin zararlı içerikler içermediğinden emin olun.

İnternet yayınlarına 'ebeveyn denetimi' geliyor

Çocuğunuzun çevrimiçi ortamda sorumlu olmasını öğretin. Çocuğunuzla etik davranışlar hakkında konuşun. İnternet yolu ile başkalarına karşı dedikodu, zarar verici veya tehlike saçıcı davranışlarda bulunmaması gerektiğini öğretin. Kumar ve olası zararları konusunda çocuğunuzla konuşun, kumarın yasal olmayacağını belirtin.

Periyodik olarak çocuğunuzun çevrimiçi aktivitelerini kontrol edin. Ş hizmetidir.

ebeveyn internet denetimi

Tüm hakları saklıdır. Bireysel Kurumsal Üye Girişi. Güvenli Çıkış.


 1. Yenilikler.
 2. ücretsiz taksit takip programı full.
 3. Norton Family Premier’i 30 gün ÜCRETSİZ deneyin?
 4. Ebeveyn Denetimini kullanma?
 5. iphone dan telefon takibi;
 6. Çocuğum ve İnternet - Türk Telekom Güvenlik.
 7. İnternette "erişimin engellenmesi" yaptırımı ise son seçenek olarak devreye girecek. Yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla uygulamaya konulacak düzenlemelere göre, internet ortamından yayın hizmeti sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar "İnternet-RD", "İnternet-TV" ve "İnternet-İBYH" yayın lisansı, yayın hizmetlerini internet ortamından iletmek isteyen platform işlemcileri de "yayın iletim yetki belgesi" alacak. Halihazırda kablo veya uydu yayın lisansı bulunan ya da karasal ortamdan yayın yapan medya kuruluşları ise internet ortamından yayın hizmetlerini iletmek istemeleri halinde, bütün ortamlardaki yayınları eş zamanlı olarak değişiklik yapmaksızın sunmak ve lisans süreleri ile sınırlı olmak kaydıyla, URL adresleri ya da yayınlarının iletimini sağlayan platform işletmecisini talep dilekçesiyle birlikte Üst Kurula bildirerek yayınlarının iletimini gerçekleştirebilecek.

  Bu kuruluşların ayrıca bir lisans almalarına gerek olmayacak. İnternet yayınlarına 'ebeveyn denetimi' geliyor. Bir ay içinde başvuru yapılacak Yönetmeliğin yayımından sonra, karasal, uydu, kablolu sadece kablolu ortamdan tek il için yayın lisansı bulunanlar hariç veya diğer ortamlardan ilgili mevzuata uygun olarak Üst Kuruldan yayın lisansı alan kuruluşlar, lisans süreleri ile sınırlı olmak, yayınlarını sunacakları URL adresi veya yayınlarının iletimini gerçekleştirecek platform işletmecisini Üst Kurula bildirmek ve kurumdan izin almak kaydıyla, yayınlarını internet ortamından sunabilecek.

  Ayrıca lisans almalarına gerek bulunmayan bu kuruluşlar, diğer ortamlardan aldıkları yayın lisansları uyarınca yayınlarını internet ortamından da yapabilecek. Yönetmelik yürürlüğe girdiğinde karasal, uydu, kablolu veya diğer ortamlardan yayın lisansı veya hakkı bulunmadığı halde internet ortamından radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmeti sunan gerçek ve tüzel kişiler bir ay içinde internet ortamından yayın lisansı başvurusunda bulunmaları halinde, yayın lisansı verilmesi işlemleri tamamlanıncaya kadar yayın hizmetlerini sunmaya devam edebilecek.

  Erişimin engellenmesi son seçenek Yayın hizmetleri alanında ifade ve haber alma özgürlüğünün, düşünce çeşitliliğinin, rekabet ortamının ve çoğulculuğun güvence altına alınması, kamu menfaatinin korunmasının amaçlandığı düzenlemeyle lisanssız hizmet sunumuna ilişkin yaptırım süreci de belirlendi. Buna göre, yayın lisansı bulunmaksızın internetten yayın hizmeti sunulduğunun tespiti durumunda Üst Kurul, internet sitesinde yapılan duyuru üzerine, sadece başvuru dilekçesi ve eki taahhütname ile üç aya tekabül eden lisans ücretinin peşin yatırılması halinde internet ortamındaki yayınlara üç ay süre ile devam edilebilme olanağını tanıyacak.

  Ödüllü Ebeveyn Denetimi Yazılımı

  Bu süre içerisinde yayın lisans işlemlerinin tamamlanmaması halinde ek süre verilebilecek ve yayınlara bu sürede de devam edilebilecek. Ancak, başvuru talebini içeren dilekçe ile birlikte taahhütname sunulmaması, üç aya tekabül eden lisans ücretinin peşin yatırılmaması veya duyuruyu takip eden 72 saat içinde yayına son verilmemesi durumunda erişimin engellenmesi süreci başlatılacak.

  Böylelikle ifade ve haber alma özgürlüğü güvence altına alınarak internet ortamındaki radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın içeriğiyle ilgili erişimin engellenmesi yaptırımı son seçenek olarak devreye girecek.


  • İnternet yayınlarına ebeveyn denetimi geliyor!
  • Çocukların internet güvenliği için ebeveyn kontrolü;
  • iphone 7 yazilim guncelleme cikmiyor?
  • öğrenci sınav takip programı.

  Ayrıca erişimin engellenmesi işleminin gerçekleşmesi için konuya ilişkin Üst Kurul kararının Sulh Ceza Hakimince yargı kararına bağlanması şartı da aranacak. Ebeveyn kontrolünü sağlayacak tedbirler alınacak Yönetmelikle aynı zamanda çocukların gelişimini korumak açısından da yeni bir tedbir getirilmesi öngörülüyor.

  Dijital dünyada çocuklarımızı korumak: ESET Ebeveyn Kontrolü

  İnternet ortamından yayın lisansı verilen medya kuruluşları ile internet yayın platform işletmecileri, çocukların fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde yayınlara yönelik ebeveyn kontrolünü sağlayıcı tedbirleri almakla yükümlü kılınacak. Çocukları istismar eden, şiddeti özendiren yayınlar bitecek RTÜK ve BTK'nin bu çerçevede son şeklini verdiği yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla internet yayıncılığında yeni bir dönem başlayacak.

  İzleyicilerin çok sayıda şikayetine konu olan fakat mevzuat kapsamında herhangi bir içerik denetimine tabi tutulamayan internette de bundan sonra toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olan, alkol, tütün ürünleri, uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı madde kullanımı ile kumar oynamayı özendiren, çocuklara, güçsüzlere ve engellilere karşı istismar içeren, şiddeti teşvik eden türde yayınlar yapılamayacak.

  Düzenlemelerle Üst Kuruldan lisansı bulunmayan pek çok yayın kuruluşunun kayıtsız olarak internet üzerinden radyo ve televizyon içeriklerini yayınlaması ve bu yayınlarda, yayıncılıkla ilgili belirlenen temel değer ile kuralların çiğnenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor. İzleyici ve dinleyicileri yanıltıcı, "ara kazan", "bul kazan" ve benzeri türden yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ile ikramiye taahhüdünü içeren, sağlık beyanınla bitkisel gıda takviyeleri, benzeri destekleyici ürünler ile cinsel içerikli ürünlerin satışına aracılık eden, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarına yönelik televizyon ile radyo yayınlarını internet ortamından denetimsiz olarak yapanlarla da yeni bir mücadele süreci başlamış olacak.

  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi
  ebeveyn internet denetimi Ebeveyn internet denetimi

Related ebeveyn internet denetimiCopyright 2020 - All Right Reserved