Casus eğitimi


21. Kingsman: Gizli Servis (2014) / Kingsman: Secret Agent 22. Utanç Duvarındaki Casusluk (1965) / The Spy Who Came in from the Cold

Konsolos görünümlü  ajanlar ve işbirlikçi siyasetçi, gazeteci, akademisyen, sivil toplum mensubu ajanlar iş başındadır! ABD-İngiltere  teknolojik bilgi destekli , Katar, Suudi Arabistan  finans destekli  yandaş işbirlikçi medya; yeni süreçle PKK terör örgütü  gündemde olmakla birlikte ondan daha çok onun yerine devletin temel kurumlarını, vatanseverleri yok etmek, etkisizleştirme amacıyla kapsamlı bir terör örgütü operasyonu başlatıp yürütüyorlar.

Askerlere, aydınlara, gazetecilere yönelik  örgüt yapılanması  ile ilgili işbirlikçi medyaca kamuoyuna yansıtılan bilgiler belgeler ;  Türkiye´de yürütülen iktidar savaşının bir  istihbarat savaşı   halinde yürütüldüğünün çarpıcı örneklerini gösteriyor. Kim kimden, nasıl ne şekilde bilgi edinir, belge elde eder ve bunu amaca uygun nasıl yansıtır ve kimi nasıl ne şekilde zan altında bırakılır?

Diğer Eğitimlerden

Bilinmesi gereken gerçeklik budur. Türkiye´de yaşananlar, casuslar savaşının bir örneği değil mi? Kimin ne dediğine değil, kimlerle birlikte olduğuna dikkat edin.


 • Anadolu’da bir İngiliz casusu.
 • çağrı kaydedici pro indir!
 • The Funny Years Spy Newspapers & Magazines Education & Reference.
 • Amerikan istihbaratı CIA canlı sensör casus kuşların belgelerini sınıflandırdı.
 • Please turn JavaScript on and reload the page..
 • whatsapp takip apple.

Yanı başınızda oturan tiplere bakın, TV Ekranlarında siyasetçilerin akademisyenlerin yüzlerine bakın, gazete köşelerindeki yazılarda, kirli düşünceleri niyetleri ve ihanetleri görebilirsiniz. Jump to. Sections of this page. Accessibility Help.

Join or Log Into Facebook. Email or Phone. Forgot account? Sign Up. June 18, at AM. Nurullah Aydın..

ABDnin casus uydusu Dünyaya düşecek | onlineFizik - Fizik ve Fizik Eğitimi Sitesi

Thabet, Arjantin'de kendini zengin bir işadamı olarak tanıttı ve bu dönemde Suriye diasporası içerisinde çok ciddi bir çevre edindi. Bu çevredeki önemli isimlerden aldığı referans mektuplarıyla yılında Şam'a yerleşti. Arjantin'de edindiği bağlantılarla Şam'da da ekonomi ve siyaset dünyasının önemli isimleriyle hızlı bir şekilde bağlantı kurmayı başardı ve partiler ile gece hayatının aranan isimlerinden birine dönüştü.

Sosyal hayatı sayesinde tanıştığı isimler arasında yer alan üst düzey Suriyelilerden çok kritik bilgiler topladı. Bu dönemde dizide de gösterildiği gibi, Suriye'nin Arjantin'deki askeri ataşesi olan ordunun en etkili isimlerinden Albay Emin el Hafız ile tanışması casusluk kariyeri açısından bir dönüm noktası oldu. Hafız, Suriye'ye döndükten sonra Baas Partisi'ne mensup bir grup subay ile birlikte darbe yaparak, yönetimi ele geçirdi.

Bunun ardından Cohen'in devlet sırlarına erişim olanağı daha da genişledi. Darbenin ardından devlet başkanı olan Hafız, Cohen'i en yakın isimlerinden biri haline getirdi. Hatta bir dönem Hafız, Cohen'i savunma bakanı olarak atamayı bile düşündü. Tanıştığı kişiler aracılığıyla Suriye'nin askeri üslerine erişim olanağı elde ederken, İsrail ile en çatışmalı yerlerden biri olan Golan Tepeleri'ndeki Suriye ordusunun karargahlarını sık sık ziyaret etme olanağı elde etti.

Faal olarak istihbarat çalışmasında bulunduğu ile yılları arasında topladığı bilgileri, evinde gizlediği telsiz vericisiyle Mors alfabesi kullanarak İsrail'e ulaştırdı; elde ettiği belgeleri de Avrupa üzerinden kendisiyle ilgilenen Mossad ajanslarına verdi.

Ajan nasıl yetişir

Cohen, Golan Tepeleri'nde güneşin altında nöbet tutan askerlerin gölgesinde durabilmeleri için belli yerler ağaçlar diktirdi. Bu ağaçlar daha sonra yılındaki Altı Gün Savaşları sırasında İsrail ordusu tarafından askerlerin yerini belirlemede kullanıldı ve hedef olarak vuruldu. Ayrıca Suriye ordusunun konuşlandığı noktaları da bildirdi. İsrail'in Golan Tepeleri'ni işgal etmesiyle sonuçlanan savaşın gidişatında özellikle Suriye'nin tek kademe değil, üç kademeli bir savunma hattı kurduğu yönündeki istihbaratı kritik rol oynadı.

Suriye istihbaratı, yaşanan bir dizi gelişme üzerine içlerinde üst düzey bir casusun olduğundan şüphelenmeye ve bunu araştırmaya başladı.

CIA casusluk için kedi, kuş ve yunus eğitti

Belgede yine fiziki takip ihtimaline karşı örgüt üyelerinin hangi yollarla seyahat edeceği de talimatlandırılıyor. Buna göre havalimanından gelen misafirler merkezi noktalardan alınıyor. Toplantı mekânlarına imkân dâhilinde arabalarla gelmemeli. En az metre uzaklığa park edilip yürümeli. Toplantı mekânı önü alakasız kişilerin bir arada olduğu arabalara ait plakalar ile dolu olmamalı. Kaynak: Sabah.


 1. CIA Gizli Casus Ordusunu Açıkladı: Sabotajcı Yunuslar, Fotoğraf Çeken Kuşlar - www.uskudarevdenevenakliyat.org.
 2. Tarihe damga vuran en ünlü 5 kadın casus!
 3. Güvercin, kedi ve yunuslar: CIA'in hayvan casusları?
 4. Üniversitede elektronik casusluk bölümü.
 5. Siber casusluk eğitimi.
 6. casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi
  casus eğitimi Casus eğitimi

Related casus eğitimiCopyright 2020 - All Right Reserved