Bilgisayar kontrol sistemleri


Teşekkürler

Sistemde yer alan donanım kaynakları ana sunucu bilgisayarı, iş istasyonları veri toplama kartları ve kontrol eğitimi deney setleridir. Kontrol sistemleri, teknolojinin gelişimi ile özellikle endüstriyel alanlarda önem kazanmıştır. Bir kontrol sistemindeki sürecin işleyişinin, sistem tarafından kendi kendini yönetir biçimde otomatikleşmesi ile endüstriyel otomasyon ve kontrol kavramları ön plana çıkmıştır.

Giriş kontrol sistemleri - Kapı teknolojisi - GRETSCH-UNITAS

Bu sistemlerde bilgisayar önemli bir kontrol elemanıdır. Bu yüzden sistemlerin çoğu bilgisayar ve yerel ağ tabanlıdır [33]. İnternet aracılığı ile fiziksel anlamda ayrı lokasyonda bulunan bir sisteme erişimi mümkün kılarak o sistem üzerinde işlem ve gözlem yapılabilmesini sağlayan bilgisayar yazılımlarına internet tabanlı uygulamalar, internet aracılığı ile erişilerek üzerinde işlem ve gözlem yapılan sistem bir kontrol sistemi ise bu tür sistemlere de internet tabanlı kontrol sistemleri denir Şekil II. Şekil II.

POPÜLER ARAMALAR

Web internet tabanlı kontrol, bir bilgisayar tabanlı kontrol sisteminde gerçekleştirilebilen denetimlerin, sistemin internet erişimine açılması ile bir web sayfası üzerinden gerçekleştirilmesini ifade eder. Böyle bir sistemde veriler, web aracılığı ile sunucu ve istemci cihazlar arasında karşılıklı olarak gönderilir Şekil II. Bilgisayar tabanlı kontrol, endüstride oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Uygulamalar tek bilgisayarlı bilgisayar tabanlı kontrol sistemlerinden yerel bilgisayar ağı tabanlı kontrol sistemlerine kadar çeşitli büyüklüktedirler.

Dağıtık kontrol sistemleri Distributed control system-DCS bilgisayar tabanlı kontrol sistemlerine örnek olarak verilebilir. Bilgisayar tabanlı kontrol sistemlerine internet katmanı eklenmesi ile internet tabanlı kontrol sistemleri oluşturulur Şekil II. Şekilde de görüldüğü gibi bir proses kontrol sistemi yönetim, denetim, ayarlayıcı ve proses olmak üzere dört hiyerarşik katmandan oluşur.

Genel veritabanı en üst katman olan yönetim katmanında yer alırken, proses veritabanı bir alt katman olan denetim katmanında yer alır [33]. İnternet tabanlı proses kontrol sistemi, hiyerarşik yapıda bilgisayar tabanlı proses kontrol sistemine internet katmanının eklenmesi ile oluşturulur. İnternet katmanından yönetim, denetim ve ayarlayıcı katmanlarına erişim sağlanabilir [33].

İnternet tabanlı kontrol sistemi ile kontrol işlemine tabi tutulan fiziksel büyüklük sıcaklık ise bu durumda sistem internet tabanlı sıcaklık kontrol sistemi olarak adlandırılır [33]. Yukarıda verilen mimari bilgiler göz önünde bulundurulduğunda bu çalışmada tasarlanan web tabanlı kontrol sisteminde, her bir prosese ait algılayıcılar vasıtası ile geri besleme değeri ölçülerek DAQ kartı üzerinden iş istasyonu bilgisayarına gönderilmiştir.

İş istasyonu bilgisayarı ise internet aracılığıyla sıcaklık bilgisini web sayfasına iletmiştir. Yalnızca geri besleme bilgisi ölçülmemiş, aynı zamanda, web sayfası üzerinden ilgili prosesin kontrolü de gerçekleştirilmiştir. Bu sistemin yapısı Şekil II. Tasarlanan sistemde bir web kamera cihazı üzerinden web sayfasında prosese ait görüntünün sürekli olarak canlı yayını gerçekleştirilir.

Web kamera biriminin yapısı Şekil II. Tasarlanan sistem donanım ve yazılım olarak iki kısımda incelenebilir. Donanım kısmında iş istasyonu bilgisayarı, veri toplama DAQ kartı, eyleyici sürücü kontrol devresi ve proses transdüser geri besleme elemanı, proses sistemi, eyleyici elemanı ile web kamera düzeneği mevcuttur. Mağaza Ürün Koruma Sistemleri. Turnike Sistemleri. Yazılım Lisansı Al. Personel Devam Kontrol Sistemleri.


 • Bekçi Kontrol Sistemleri.
 • KİŞİSEL BİLGİSAYAR (PC) KULLANIMI.
 • YEREL ARAMA.

Yüz Tanıma Terminalleri. Parmak İzi Terminalleri.

Bilgisayar Kontrollu Sistemler by Fatih Taştemel on Prezi

Barkodlu Proximity Terminalleri. Kart Basma Saatleri.

Leica Makine Kontrol Sistemleri

Personel Devam Kontrol Yazılımı. Geçiş Kontrol Yazılımı. Otel Kapı Kilit Sistemleri. Asansör Kat Yetkilendirme Sistemleri. Yemekhane Takip Sistemi. Üye Takip Sistemi.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Tuvalet Takip Sistemi. Öğrenci Takip Sistemi.


 • android casusluk programi!
 • YEREL ARAMA;
 • ios görüşme kayıt programı.
 • BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMLERİ.
 • Bilgisayarlı Kontrol Sistemleri Ders Notu (Arduino).
 • spy software pc erkennen?
 • android telefon imei değiştirme programı.

Minibüs Takip Sistemi. Mağaza Ürün Koruma Sistemi. Otopark Ücretlendirme Sistemleri.


 • telefonu gizlice izleme.
 • Baskı, Etiket ve Ambalaj için Kameralı Kontrol Sistemleri;
 • RF Data Link Kontrol Sistemleri | Orka Elektronik.
 • kmint21 keylogger indir?
 • whatsapp sohbet et?
 • Ürün - Proje Özellikleri?
 • ücretsiz apartman gelir gider takip programı.

Akordiyon Bariyerler. Yana Kayar Kapı Motoru. Biletli Otopark Bariyerleri. Araç Altı Arama Aynası. Çıkışta Ödemeli Ücretli Otopark Sistemi. Tek Yüze Baskı Yapabilen Yazıcılar. Çift Yüze Baskı Yapabilen Yazıcılar. Sarf Malzemeler. Kontrol Üniteleri. Diğer Ürünler. Diğer Ürünler 2.

Geçiş Kontrol Sistemleri

Öne Çıkan Ürünler. Görmeniz Gereken Diğer Ürünler. Perkotek Teknoloji Dış Tic. Site Haritası Kalite Politikası.

bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri
bilgisayar kontrol sistemleri Bilgisayar kontrol sistemleri

Related bilgisayar kontrol sistemleriCopyright 2020 - All Right Reserved